Amikor az élet esélyt kínál
Csenge kislányként haragudott meg az anyjára, amikor szülinapja előtt lelépett otthonról, és csupán csak egy pár soros levelet írt az apjának, melyben mentegetőzve, és borzasztó szégyenérzettel bevallotta, hogy nem jó anyuka, és hogy képtelen gondoskodó szülő lenni, és Csenge más anyukát érdemelne.
Csenge apukája persze igyekezett minden tőle telhetőt elkövetni, hogy lányának normális gyerekkora lehessen. De a mindössze negyvenkét éves férfi Csenge tizennyolc éves kora körül váratlanul meghalt infarktusban.
Csenge egész gyerekkorát és kamaszkorát is jócskán meghatározta a konvenciókkal és szabályokkal való szembenállás és lázadás szelleme. Amikor az osztályban a legtöbb csinos kamaszlány, akik már mellekkel, és fejlett női testtel rendelkeztek büszkén eldicsekedtek vele, hogy ők bizony már lefeküdtek pár sráccal, és élvezték a dolgot Csengét sem kellett attól félteni, hogy bármiről, mely az életét meghatározza lemarad. Tüstént kiszemelte magának a suli kicsit mindig is lesajnált bohócát. Egy pufók, dagadék, csupaszív srácot, aki verseket írt, és romantikusan bókolgatott naphosszat a lányoknak, és nagyon furcsa hóbortjai voltak. Amikor aztán egy este sor került a szexre, a pufók srác annyira feszélyezve érezte magát, és le-föl száguldott a vérnyomása, hogy Csengének jó pár órába tellett mire megtudta nyugtatni totálisan ügyetlenkedő kamaszt, akinek még így is gondokba ütközött az óvszer hatékony használata.
– Várj ez így nem lesz jó! Inkább én leszek alul! Az mindig bejön! – nem győzte ösztönözni, bátorítani a megszeppent, berezelt srácot.
Végül inkább úgy döntött, hogy színlelni fogja az orgazmust, csakhogy végre mindketten hellyel-közzel elégedetteknek tűnjenek, s bár nem épp ez volt álmai éjszakája lelke mélyén úgy érezte ezt mindenképp meg kell tennie.
Később az ballagás utáni bulin Csenge és a pufók srác hosszú órákat voltak képesek beszélgetni, és élvezték egymás társaságát, mint a valódi szerelmesek. Viszont a srác egyetemre készült, és megint csak az volt a kifogás, hogy a túlzsúfolt életmódja miatt a párkapcsolatra már nem jutna amúgy is elfoglalt idejéből, de amint tud megfogja látogatni Csengét. Ő csak várjon türelmesen és nem lesz semmi baj!
Csenge várt is kissé kislányos hiszékenységgel türelmesen, míg végül beleunt ebbe az egészbe, és felhívta a srác néhány haverját a mobiljukon, akik elmondták neki, hogy nemrég volt az esküvője és valami gazdag macát vett el! Csenge a hír hallatán valósággal összeomlott. Úgy érezte megalázták, és becsapták, hiszen rajongásig imádta és nagyon megszerette a srácot, és azt szerette volna hinni, hogy majd boldogan élnek, ám mivel ő apja halála után gyakorlatilag árva volt nehezen tudta már elképzelni, hogy valaha egyszer majd újból kopogtatni fog az igaz szerelem lelkének kapuján.
Később fölmerült tehát a kérdés, hogy a törvény értelmében nagykorúnak számító lány hova kerüljön? Imádott nagymamája is nemrég halt meg, míg a legtöbb első vagy másod unokatestvére, és azok családtagjai hallani sem akartak róla, hogy még egy ,,koloncot” felesleges terhet a nyakukba vegyenek.
Így történt, hogy – legalább is -, egyelőre a talpraesett, és nagyon tudatos határozott lány egyedül maradt a hatvannégy négyzetméteres társasházi lakásban, és jóformán a nyugdíjas jóravaló szomszédok vittek neki ennivalót, és úgy gondoskodtak, és védelmezték őt, mintha saját családtagjuk lenne. Az idős nagymamák olyan csokitortákat, és ínycsiklandozó süteményeket készítettek neki, hogy Csengének valósággal könnybe lábadt a szeme a megható, szívet melengető gondoskodásról.
Bár volt néhány nagyon is rizikós, rázós eset, amikor néhány hivatalos ember bukkant fel a házban, és persze élénk kérdezősködés, találgatás kezdődött, hogy egy tizennyolcadik életévét betöltött lány hogyan is élhet tökéletesen egyedül, mire megint csak a jóravaló szomszédok voltak azok, akik teljes mellszéleséggel védelmükbe vették és kiálltak az árvaságra jutott lány ügyéért.
Csenge később elhatározta, hogy beiratkozik valamilyen továbbképző tanfolyamra, s bár volt emeltszintű érettségije, a legtöbb esetben -kivétel nélkül -, mindenkitől azt hallotta, hogy manapság nem árt, ha több lábon áll az ember, hiszen ki tudja mi lesz pár hónap, vagy év múlva? Gyorsan beiratkozott egy reklámmarketing és üzleti stratégiákat taglaló, és elemző kurzusra. Szerencséje volt, mert a legtöbben korabeli hölgyek voltak, akik között dúlt a bizonyítani vágyás és a rivalizálási szándék. Akadtak viszont néhányan, akikkel hamarosan igazán jó baráti kapcsolatot alakíthatott ki, és a kurzus elvégzése után úgy határozta, hogy ideje önálló talpakon álldogáló, ütőképes vállalkozást indítaniuk, mely három éven belül muszáj, hogy hozzon is valamennyi hasznot a konyhára. Annál is inkább, hiszen Csenge sosem szerette, ha rá van szorulva, vagy ki van szolgáltatva a legtöbb ember számára.
– Okés csajok! A legfontosabb a marketing mellett a logisztika és még néhány lényeges dolog… – kezdte Csenge, mint aki már mindent aprólékos gondosság mellett meg is tervezett.
– Már megbocsáss édesem, de honnét szerzünk befektetőket, ha szabad kérdeznem?! – nézett rá kérdőn a másik sikeres, fiatal hölgy.
– Már mint, olyan sikeres emberekre gondolsz, akiknek nincs eszük, viszont tele vannak pénzel? – kérdésre jöttek az újabb kérdések.
– Ezt eltaláltam édesem!
– Hát éppen ebben rejlik az üzleti stratégiánk célszerű, és hatékony meghatározása! Egyébként, hogy kérdésedre válaszoljak: fingom sincs! – tette keresztbe mindkét kezét, és várta, hogy barátnője milyen ötetekkel áll elő.
A kezdeti kissé nyakatekert döcögős kezdetek után kibéreltek egy ócska raktárhelységet, amit az indulótőkéből, és némi visszafizethető, kedvezményes hitel segítségével szépen újjá varázsoltak, felvettek két szintén ambiciózus és fiatal alkalmazottat, és megpróbálták reklámozni a termékeiket. Igaz, ami igaz egyelőre homályos elképzeléseik voltak róla, hogy valójában mit is akarnak majd gyártani, és forgalmazni, de lelkesedésük, és ötletelésük szépen lassan kezdett beérni. Végül abban egyeztek meg, hogy minőségi ruhákat fognak gyártani minden korosztály számára, viszont szerették volna kihangsúlyozni, hogy megfizethető árakon, ami viszont semmiképp sem áshatta alá a minőség nívóját.
Máris kiterjedt törzsvásárlói körre tudtak szert tenni, és a meghirdetett akciók mellé ingyenes házhozszállítást is adtak. Már csupán egy számítástechnikai zseni-gurura volt szükségük, aki elkészíti, felügyeli, és frissíti webshopjukat, honlapjukat illetve digitális térben való állandó jelenlétüket. Nem kellett sokáig keresgélni, mert mint utóbb kiderült a hippi külsejű srác még mindig a nagyijánál ,,csövezett” azingyen szállás és ellátás miatt és az idős, kifinomult hölgy abban a percben, hogy tudomást szerzett a minőségi ruhákról valósággal addig győzködte, nyüstölte kissé szeleburdi, és habókos unokáját, amíg az rá nem állt arra, hogy beszálljon az üzletbe, mint afféle számítástechnikai ezermester.
Néhány hónappal később Csenge barátnője és vállalkozó üzlettársa bejelentette, hogy férjhez megy és szeretné, ha Csenge lenne az egyik koszorúslánya. Mi sem természetesebb ennél! Jött a válasz és fergeteges esküvőt csaptak, ahol Csenge álom gyönyörűen festett a levendulaszínű, leginkább kisestélyire hasonlító ruhakölteményében. Ott találkozott újból egy sorsfordító érzéssel, melyet egészen idáig úgy hitt örökre eltemetett magában.
A jóképű, és sikeres férfiról kiderült, hogy a felesége csúnyán megcsalta, és otthagyta egy kislánnyal együtt. Csenge rögtön saját szomorúra sikeredett gyerekkorát vélte felfedezni a saját és a férfi magánélete között, és miközben folyt a tánc és a lagzi észre se vették, és azonnal egy asztalhoz kerültek, és élénk, kíváncsi eszmecserét kezdtek folytatni, olyannyira, hogy alig két hónapon belül Csenge a férfihoz költözött, és hamar megkedveltette magát tüneményes, és imádnivaló kislányával.
– Az az igazság, hogy kicsit izgulok… vallotta be túlzottan is őszintén, és nem győzött leplezni pirulását, mert úgy vélte az még mindig a gyengeség jele.
– Szerintem fantasztikusan jól csinálod! – bátorította a jóképű férfi. – Szeretnék neked bemutatni valakit! Már sokat meséltem neki rólad, és persze alig várja, hogy valódian is megismerhessen!
Csenge hirtelen azt sem tudta miről van szó. Csupán csak akkor esett le neki a lényeg, amikor egy tüneményes, szőke kis angyalka totyogott be aprócska lábaival a szobába; néhol még ingatagon libikókázott lábacskáival, de már szépen tipegett egyedül. Szinte öröm és meghatottság volt nézni. Bizony Csenge jócskán meghatódott, pedig megígérte önmagának, hogy mindig erős lesz és határozott, és nem hagyja hogy bárki, vagy bármi eltántorítsa eredeti terveitől, és elképzeléseitől. Most pedig itt volt egy kis hercegnő, aki puszilgatott, ölbe kapott és bekuporodott hozzá a szőnyegre játszani, mintha ő is egy nagy gyerek volna, akinek hiányoznak a szülei.
– Jaj Ferikém! Olyan gyönyörű a kislányod! – mondogatta, míg náluk volt látogatóban.
– Igen! Tiszta anyja! – vallotta be kellő büszkeséggel a férfi, de azért érezhető volt a gesztusain, hogy még mindig lelki sebeket visel a feleségével történt szakítás miatt.
Csenge majdnem minden nap azt vette észre, hogy a vállalkozásának napi ügyeit intézve fölugrott a férfihoz, vagy a férfi ment fel hozzá. Ám ez csupán hétvégéken volt jellemző, mert míg a férfinek kötött munkarendje volt, addig vállalkozó lévén Csenge kicsit megengedhette magának a rugalmasságot.
Olyan gyengédséget, intimitást vittek kezdődő kapcsolatukba, melyről Csenge talán nem is álmodhatott, és mikor ténylegesen megtörtént, hogy lefeküdtek egymással mindketten azt érezték, mintha egész életükben csak egymásra vártak volna.
Csenge alig akarta elhinni, hogy nemsokára ő is kismama lesz. Félt bevallani önmagának is, de titkon azon idegeskedett, hogy vajon ő hogy fog viselkedni, viszonyulni saját gyermekéhez, amikor az ő anya is olyan könnyedén, és hamar lelépett és otthagyta őt az apjával együtt? S miközben rajongásig imádta a terhességének mind a kilenc hónapját az összes kellemetlen testi és hormonális változásokkal egyetemben mégis úgy érezte, hogy ennél nagyobb ajándékot ritkán kaphat bárki is a sorstól.
A szülés legalább öt órát vett igénybe, és bár fájdalmas volt a vége felé, amikor Csenge karjába vette kisfiát valósággal madarat lehetett volna vele fogatni. Nagyon hosszú, keserves útat tett meg mire elérhette vágyait, és hálás volt a sorsnak, hogy ezt megengedte számára.
Talán még sohasem volt ennyire boldog és elégedett: egyszerre hirtelen új családja lett, és bár kissé nehezen de azért csak megértette, hogy az életben nem szégyen, ha az ember bevallja gyengeségeit, és ugyanakkor olyan emberek társaságát is megpróbálja megkeresni akik vigasztalnak, bátorítnak, és felemelik a nehéz hétköznapokban a földről is!
Olvastad már?
https://irjunk.hu/irjunk-bemutatkozas/
Kedves Gábor! A házirendet magam is elolvastam! Talán nem szívesen látott irodalmi vendég volnék?!
Kedves Tasi! Miért gondolod, hogy nem szívesen látott irodalmi vendég vagy? Ez valami intuíció? Erről szó nincs, biztosan jó fej vagy! Csupán arról van szó, hogy bárhova nézünk, mindenhol tasit látunk. Itt is, meg a másik oldalon, meg a fészbúkon, versek(?) novellák, és mi minden még…
Van egy olyan nézőpont, hogy ha valamiből sok van, akkor attól megcsömörlik az ember. Márpedig az írásaid ott vannak mindenhol, ami nem csak zavaró, de már-már felmerül a gyanú, hogy ez egy vírus, ami mindent elnyel, ami csak elékerül. Ezen a szinten a termékenység, és a megjelenés nagyságrendje nem pozitív, hanem ellenkezőleg, negatív hatással van a pszichére, így az érdeklődés helyett az elkerülés, a menekülés mechanizmusa lép életbe, ezért ettől kezdve már inkább bántó a szemnek, a léleknek, ezért nem is jelent meg a száznál is több írásod az írók és olvasók oldalon.
Ha kicsit is odafigyelnél erre, akkor észrevehetnéd, hogy a fészbúkon is csak te lájkolod a posztjaidat.
…de van számodra egy jó hírem is. A google szereti az ilyet! Ha lenne egy saját weboldalad, amit napi szinten töltesz meg tucatnyi írással, akkor ő szeretni fog téged. Mármint a google. Fontold meg, mert így nem mész az emberek idegeire, másrészről a keresőóriás által organikusan juthatsz el azokhoz, akik még kedvelik az írásaidat.
Egyetértek veled @Gabor 🙂
Kedves Gábor! Azért fogalmaztam így, mert sajnos ha körbenézünk mindenütt azt láthatjuk, hogy van egy-két bestszeller-típus kaegóriába sorolt szerzőn, és az Anonymus, vagy kevésbé ismert írók, költők, szépen rendre kimaradnak az ún. ,,mézesfazekak” táborából. Azért like-olom saját írásaimat is, mert sajnos a social mediában nem vagyok kellőképpen tájékozott, illetve nncs a hátam mögött egy olyan irodalmi-művészeti, alkotói csapat, akik bizonyos digitális dolgokban a segítségemre lehetnének. Egyébként azt tapasztalom, hogy egyre kevesebb olyan irodalmi portál, folyóirat stb áll rendelkezésre, ahol az ember megmutathatná magát, hogy ,,látva lássák” (Kellemes napot)
Amennyiben elolvastad, akkor azt is feltételezem, hogy meg is értetted. Tényleg nem veled van a baj, hanem a módszereddel.
Kedves Nick! Elnézését kérem, de milyen módszerről is beszél Ön? A túlzásba vitt posztolás zavarja, vagy csupán a szimpátia, tolerancia-empátia totális hiányossága?!